«

»

אוק 17

מהו הדור הבא של גישות הנחיית קבוצות?

בשנים האחרונות מופיעות בשוק סדנאות בהן מתרחשת הנחיית קבוצות ממקום אחר. יש הרואים בקבוצות אלה קפיצת מדרגה בדרך ההנחיה של הקבוצה. לא עוד קבוצות דינמיות מעייפות ומתסכלות, אלא עבודה מתמירה (טרנספורמטיבית) חווייתית בעלת תפיסות אקזיסצנטליסטיות המתמקדות בחוויות רוחניות על גבול המיסטיקה.  אנשים נוהרים לסדנאות אילו כאשר הצפייה שלהם בעיקר לחוות התייחסויות של האחרים לנבדלותם הם.

ניתן לומר כי  הנחיית הקבוצות עברה 4 שלבי התפתחות:

הנחיית קבוצות דור  1- השגת תוצאה. ריפוי, מיומנויות וכו'. ההתייחסות  למטרה בלבד .

הנחיית קבוצות דור 2- השגת תוצאה כלשהי תוך התייחסות גם למטרה וגם לאדם ככלי ל השגת המטרה (טביסטוק, הקבוצה הגדולה, קבוצות דינמיות- ביון, פוקס)

הנחיית קבוצות דור 3- הנחייה ופיתוח הוויות ואיכויות אקזיסצנטיליסטיות  בכאן ועכשיו ואז גם יושגו המטרות. בקבוצות אלה  התייחסות למטרה אך הדגש על האדם.  (קבוצות גשטאלט, – פרלס, צינקר, תרפיה באומנויות, בבליותרפיה, דרמה תרפיה)

הנחיית קבוצות דור 4- קבוצות התפתחות אישית בהן הדגש הוא על התייחסות הוליסטית לאדם כמכלול של הוויות כולל הוויות רוחניות (קבוצות גופנפש, SE, הקומי, קבוצות שמניות, תיאטרון Play back )

DSCN7220מבחינה מוחית כאשר בוחנים את הדור הרביעי מבחינים שמרבית העבודה מתרכזת בעבודה המפעילה את מוח ימין בה ההתייחסות מובילה לתהליכי זרימה עם האחרים וזרימה עם העצמי Self))  של האדם.

חוויית עבודה עם ההמיספרה הימינית היא חווית הזרימה עם היקום היא חוויה של חיבור של העצמי למשהו חסר גבולות אך יודע.  מאפשרת לנו גם לקבל תודעתית מידע מרבדים רוחניים סמויים. מידע קדמוני המונח שם מקדמה דנא.

הקבוצה משמשת "נשמה רחבה" מורחבת אשר ההתייחסות הבינאישית בה מעוררת את הקליטה והרחבת התודעה הקבוצתית והאישית.

הקבוצה משמשת מגרש משחקים בו חוויית ההתייחסות פותחת מצבי תחושה של ריכוז והתמקדות  תודעתית בעצמי בעשייה מסויימת שמסבה הנאה לאדם. חוויה זו מתוארת בספרות הפסיכולוגית כחוויית "זרימה"

תאוריית הזרימה-Flow:

בתיאוריית הזרימה המפורסמת של Mihaly Csikszentmihalyi, שפותחה בסוף שנות ה-80 של המאה שעברה. הוא מתאר את מצב הזרימה כתחושה של ריכוז והתמקדות בעשייה מסוימת שמסבה הנאה מרובה לאדם החש אותה.

הפסיכולוג צ'יקסנטמיהאי (Mihaly Csikszentmihalyi) מתאר זרימה היא מצב מנטלי של עשייה, בו אדם שקוע כולו בעשייה ומרגיש ממוקד ואנרגטי. זהו מצב שבו אנו חשים שתודעתנו והחוויה מאוחדים לישות אחת. דוגמאות לחוויות זרימה הן חוויות כמו קריאת ספר, משחק, או שיחה שאנו שקועים וממוקדים בהן ושום דבר לא מסיח את דעתנו. לדוגמה, אנו עסוקים בשיחה מרתקת בהנחיית הקבוצה  וממוקדים בה לחלוטין, לא נישמע אם מישהו יקרא בשמנו. הפוקוס של תודעתנו מצטמצם ומתמזג לתוך הפעילות עצמה.

אם נבחן את גלי המוח במצב זה נראה כי המוח עבד על תדרי אלפא. תדרים נמוכים יחסית. במצבים אלה בעיקר ההמיספרה הימינית של המוח והמוח הלא מודע פועל ומגוייס להפקת תוצאות מרשימות. תוצאות שיכולות להיות ממושגות בהמשך על ידי ההמיספרה השמאלית. המוח מפריש אנדרופינים וחומרים המשרים תחושות של עונג צרוף ו"זרימה".

מסימני הזרימה בקבוצה תודעתית התייחסותית הם:

  • הגמשת התודעה- ההתייחסות מאפשרת תודעה גמישה פתוחה לקבל מידע מהקבוצה ומרובד גבוה יותר המחובר לידע אחד.
  • נוצר מרחב בינאישי פוטנציאלי קונפלואנטי שמשמעותו: זרימה, אחדות הידע ועליה לרמה של הוויה רוחנית פתוחה, המאפשר קבלת תשובות, התפתחות וצמיחה.
  • ככל שעולים במפלס הרבדים כל חברי הקבוצה נכנסים להוויה תודעתית משותפת של זרימה ללא גבולות (קונפלואנטיות).
  • בתהליכי זרימה קונפלואנטים  אין פיצול, יש תחושת של קלות. חברי הקבוצה נמצאים במרחב אחד, בו קל להתחבר. ההתייחסות לאחר גורמת ליצירת תודעה אחת. רק הגוף שונה.
  • ניתן לומר כי נשמה היא רסיס מתוך אותה אחדות של זרימה יחדיו (קונפלואנטיות), לכן כשעולים לתדר גבוה, יש תחושה של מוכרות וחיבור.
  • מה שמאפיין עבודה זו הוא: טבעיות החיבור לאחרים. כולם מסתובבים במרחב פוטנציאלי קונפלואנטי אחד.

כאשר נוצר מרחב פוטנציאלי קונפלואנטי, פעולת ההתייחסות בקבוצה  נעשית מתוך עניין, מעורבות ומוטיבציה פנימית . החברים  בקבוצה מתפקדים  בצורה המיטבית ביותר. יתרה מזאת- חברי קבוצה שיחוו  את חוויית הזרימה ירצו לחזור על חוויה זו ולאתגר את עצמם  שוב ושוב. באופן זה הוא מורחבת היכולת הרגשית והקוגניטיבית. לכן, בקבוצות דור 4 ראוי לזמן חוויות התייחסות  שמעניקות ללומד תחושת זרימה. ניתן לעשות זה באמצעות שיטות הנחייה מגוונות, שימוש בעזרי הנחייה מאתגרים, עיסוק בנושאים שונים מכיוונים חדשים וכמובן באמצעות משחקים.

ועוד על הנחיית קבוצות דור 4 באתר המרכז לאימון קונפלואנטי

3c-coaching.co.il

 

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>