«

»

פבר 06

מעגל השינוי האוניברסלי

DSCN6293

מעובד על פי כריס הולבום ע"י ד"ר עודד בן מנחם

כאשר אנו בוחנים תהליכי שינוי נוכל תמיד ללמוד רבות משינויים המתרחשים בטבע כמו גדילת עץ, מחזור חיי חדתא, מחזור חיי שמש, מחזור חיים של בע"ח, מחזור המים ועודהטבע יכול לשמש לנו מורה נהדר.

מאחר ובני האדם הינם חלק מהטבע ,והיקום גילו כ 31- ביליון שנה, נראה שהתבנית הבסיסית לקיומם של הדברים מרחשת גם בנו.  הסוגיה המרכזית בעיון זה היא   "כיצד המציאות הפנימית המצויה בתוכנו מתייחסת למציאות החיצונית לנו  "? ו"כיצד שתי מציאויות אלה מתייחסות זו לזו"?

מעגל השינוי האוניברסאלי מצוי בכולנו בכל תחומי חיינו;  בתחומי הבריאות, המשפחה, הזוגיות, הקריירה, הכסף,  המהות הרוחנית שלנו , מצב רוחנו ועודאנשים המנהלים חיים מספקים יודעים, כנראה, להתנהל נכון במעגל השינוי בחייהם.

מעגל השינוי מורכב מהשלבים הבאים:

Presentation1

תיאור השלבים:

.1  שלב היצירה: שלב זה עוסק בהתחלה והתמקמות במהלך השינוי. ההתחלה ברעיון , פעולה, תחושה או טביעת אצבע חדשה בחיים. הרעיונות הם תגובה לצורך קוגניטיבי, רגשי או התנהגותי או שלושתם יחדיו. לדוגמא:  רעיון לפתיחת עסק, לידת תינוק, כתיבת ספר , מציאת זוגיות, שיפור זוגיות וכו'...

2 . שלב הצמיחה: עם הזמן מערכת גדלה ומתפתחת והופכת להיות "מאורגנת מעצמה". הרעיון הראשוני מתחיל לרקום עור וגידים.  מופיעות התנהגויות חדשות.  המערכת מתארגנת מעצמה סביב היצירה הראשונית שיצרה את הרעיון הראשוני.  בשלב זה מתבססת תמונת מצב עתידית מיטבית המובילה את השינוי.  לדוגמה: כתיבת ספר, בניית בית, קליטה במקום עבודה חדש, קניית רכב חדש וכו'…

.3  שלב המורכבות וההתבגרות: המערכת מתחילה לקבל צורה ולהמשיך לגדול והופכת להיות מורכבת יותר ויותר.  בנקודה מסוימת מושג במערכת מצב איזון דינמי. ערכת מתפקדת במיטבה במצבים בהם היא מצויה בנקודת האיזון.  לדוגמה המנוע במכונית "נפתח" ומגיע לביצועים מכסימליים,  בעבודה העובד החדש מתבסס, לומד את המקצוע ומגיע להישגים והוקרות, בזוגיות מתרגלים אחד לשני וכו'… בשלב זה מתאמן חש טוב ביחס לעצמו ולחייו.

4 . שלב המערבולות (שלב המשוב מהסביבה(: כאשר המערכת הופכת להיות מורכבת, צומחת, גדלה ומתפתחת,  צצות להן בעיות כתוצאה ממורכבות היחסים בתוך המערכת

והיחסים עם הסביבה.  המערבולות  נובעות ממשוב של הסביבה כאשר מורכבות המערכת אינה יכולה להמשיך ולקבל תמיכה מהסביבה. יש צורך במשהו שיזוהה כבעיה ,יקבל הכרה, ישתנה או ייעשה עליו ויתור, כמו למשל שכירת עובד ש"אינו מספק את הסחורה",  תקשורת לקויה בין שני בני זוג שנישאו זה לזו, הופעת בעיה בריאותית או תופעה המצריכה תשומת לב לבריאות אורח החיים ועוד...

. 5  שלב הכאוס: המערכת ומרכיביה נכשלים למצוא איזון ונוצר כאוס,כמו לדוגמה עסק המתקשה לשאת את עצמו, סחורה שנקנית ואינה נמכרת, נישואין שאינם מקדמים זוגיות מתאימה, תקלות תכופות ברכב  ועוד.

6 . שלב השחרורכאשר החיים הופכים להיות מורכבים ומופיע כאוס, יש צורך לבחון ממה המערכת צריכה להיפרד.  שחרור גורמים מסוימים ופרידה מהם תוך ויתור מושכל יכול לעשות את השינוי ולהחזיר למערכת את האיזון.  לדוגמה: פרידה מערכים תוקעים, מאמונות מגבילות, מהתנהגויות המהוות חסמי הצלחה, מצורך בשליטה, מצורך בביטחון ועוד

.7  שלב האיזוןלאחר השחרור והויתור על הגורמים החוסמים הצלחה  עוברת המערכת למצב תרדמה.  השינוי מצוי באיזון.  בפנים הגוף נחווה מצב של שקט ורגיעה, ויש תחושה של הבראה.  התוצאה "הירדמות".  לאט לאט נוצר צורך בפתיחת מעגל שינוי חדש.

מעגל השינוי האוניברסאלי מתאים לאימון הקונפלואנטי. מהותו של האימון הקונפלואנטי הוא זרימה. תפקיד המאמן ליצור מרחב תקשורתי המביא את המתאמן לזרימה עם תהליכי מימוש מטרותיו. זרימה זו פירושה חיבור בין המוח המודע והלא מודע[1].

מתאמנים רבים פוחדים  לעשות שינויים בחייהם מחשש שחייהם ייזרקו לתוך מערבולת ולכאוס. על פי מעגל השינוי האוניברסאלי יחווה המתאמן מערבולות, אך אם ישכיל לשחרר מרכיב התוקע את התקדמות מהלך השינוי, קיימת אפשרות שהשינוי ימשיך ויזרום.

כאמור, מעגלי השינוי האוניברסאליים  משפיעים על כל תחום בחיינו, כמו: קריירה, אהבה ורומנטיקה, ענייני כספים, חברים, רוחניות, מצב רוח עכשווי, משפחה, בריאות.

כאשר אתה בוחן כל תחום בחייך, אילו ממעגלי  שינוי אוניברסאליים אתה חווה בהקשר זה? אם אתה מזהה תחום מסוים בחייך הנמצא במערבולת או כאוס, אולי כדאי שתשאל את עצמך "מאילו מרכיבים בחיי עלי להיפרד כדי להחזיר את האיזון לעצמי?"

לא תמיד זה חייב להיות סילוק דרמטי. אפשר לפנות דבר פשוט כמו קריאת עיתון בוקר או שתיית דיאט קולה בכל יום. דוגמאות נוספות שראוי לבחון ואולי להיפרד מהן הן: התנהגויות, אמונות, גישות, דרכי חשיבה, תפיסות, הרגלים, עבודות ויחסים.

המציאות החיצונית היא השתקפות של המציאות הפנימית שלנו. הטבע משמש  לנו מודל מושלם ליצירת החיים שאנו רוצים, וכן להראות לנו כיצד להתפתח לרמות גבוהות יותר של הגשמה אישית ורוחנית. את התשובות ליצירת מה שאנו רוצים בחיים אפשר למצוא בעזרת המודעות למעגלי השינוי האוניברסאליים ויישומם בתחומים השונים בחיינו. אין סיבה שלא נוכל לרתום לטובתנו אותו פוטנציאל יצירתי כמו זה הקיים בגרעין של צמח או כוכב בגלקסיה.

בריאיון עם המולטי-מיליארדר ביל גייטס שאלה אותו ברברה וולטרס "עכשיו כשאתה האיש העשיר ביותר בעולם ואתה יכול להשיג כל דבר שתרצה, מה עוד אתה יכול בכלל לרצות?" גייטס השיב " לא להפסיק להשתנות לעולם. כל דבר שאני עושה היום ייחשב להיסטוריה מחר. אני חייב לוודא שלעולם לא אפסיק ליצור, ושתמיד אמשיך להשתנות".

ועוד על מעגל השינוי האוניברסלי באתר:

המרכז לאימון קונפלואנטי

 

מקור:

  1. Hallbom K. (2010), http://www.thewealthymind.com/WMuniversal.htm
  2. Hallbom K. (2008),Coaching in the Workplace. GOAL/QPC
 

 

 

 


[1] עיין ב- www.3c-coaching.co.il

 

 

 

 

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>