«

»

אוג 05

אנרגיה ממוקדת

חווית ההגשמה באימון היא החוויה בה מתאמן פורש כנפיים ועף במרומי הגובה של חזונו. המתאמן בנה לעצמו ליבה חיובית, חש את עוצמתו וגדולתו ומשתמש בהם לממש את חזונו.

לעתים, חוויה זו מפחידה ביותר. האדם אינו פוחד בהכרח מחוסר יכולותיו ומגבלותיו. הפחד העיקרי הוא מעוצמתו, כוחו והאור שבו. הידיעה שיש לך משאבים אלה מעצימה, לעתים, את תחושת חוסר ההישג בחיים.

באימון מבוסס זרימה אנחנו גורמים למתאמן להכיר בגדולתו, עוצמותיו ויכולותיו. בכך, אנו מאפשרים לו להרחיב גבולות ולשנות את נקודת השקפתו על חייו. בשלב ההגשמה אנו מסייעים למתאמן לשמר ליבה חיובית זו ולחגוג את עוצמותיו. חגיגה זו מאירה את המתאמן באור יקרות של גדולה.

בשלב ההגשמה האתגר הוא לעבור מ"אני מודע" למודעות כשעצמה. ניתן לומר, כי מודעות היא מטא "אני מודע". במצב זה איננו מצייתים לדברים או נמנעים מהם. אנחנו מאפשרים לדברים לבוא וללכת כרצונם כאשר אנו זורמים עמם, כאשר אנו פשוט מודעים.

מומחים מגדירים "זרימה" כ"מצב מנטאלי של פעולה, שבו האדם שקוע לחלוטין במה שהוא עושה מתוך תחושה של אנרגיה ממוקדת, מעורבות מלאה והצלחה בתהליך הפעולה". (Csikszentmihalyi)

עודד בן מנחם

מתוך ספרו אימון קונפלואנטי- מדריך מעשי למודל האימון וכלים נילווים

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>