«

»

אוג 10

המתנות של זרימה באימון

"היכולת לזרימה היא ביטוי לאינטליגנציה הרגשית במיטבה. הזרימה מייצגת את רתימת הרגשות לשירות הביצוע והלמידה. זרימה פירושה לא רק בלימה של רגשות מסיגים ותיעול רגשות מקדמים, אלא גם טעינה והיערכות שלהם למען המשימה המוצבת.

אחיזה ברגשות כמו דיכאון וחרדה היא, בעצם, התנתקות מזרימה. זרימה הינה המנוע לביצועי שיא או זינוק מעבר לגבולות שנקבעו בעבר מלווה בתחושה עילאית של "בעלות" על המשימה.

החוויה כולה היא חוויה של "זוהר". מתאמנים המגיעים לזרימה באימון מדווחים, שהם חשים עונג ספונטני ואף התרוממות רוח. קיימת תחושה ש"הכל הולך". המהלכים מתרחשים כאילו מעצמם ע"י מהות חיצונית חא ידועה והאימון מתקדם. המתאמן נעשה שקוע יותר ויותר באימון ובמה שהוא עושה ומייחד את כל כולו למשימה. מודעותו מתמזגת במעשיו. 

ראה זה פלא: ככל שיחשוב ויחקור יותר את מעשיוף תשתבש הזרימה… 

במצב זה רגעי הזרימה הם נטולי אגו. למרות זאת המתאמן מפגין שליטה מלאה… למרות שביצועיו מגיעים לשיאם, הוא אינו נותן דעתו על דרך פעולתו ואינו חושב על הצלחה או כישלון. מה שמניע אותו הוא העונג הצרוף של המעשה עצמו"

בן מנחם עודד

מתוך ספרו אימון קונפלואנטי- המדריך לאימון שמשמעותו זרימה. הספר ניתן למשתתפי קורס אימון.

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>